close
تبلیغات در اینترنت
یک میلیون دانش آموز انتخاب رشته کردند ، کلیک کنید

سکوی دهم | یازدهم | دوازدهم

http://class-10.rozblog.com/

یک میلیون دانش آموز انتخاب رشته کردند ، کلیک کنید

این دو کلمه را به خاطر بسپارید : سکوی دهم تمامی نمونه سوالات و درس نامه های سال آینده در این وب قرار می گیرد . برای مشاهده مطلب انتخاب رشته کلیک کنید

این دو کلمه را به خاطر بسپارید : سکوی دهم تمامی نمونه سوالات و درس نامه های سال آینده در این وب قرار می گیرد . برای مشاهده مطلب انتخاب رشته کلیک کنید

جدید ترین مطالب سایت

Last posts

آخرین ارسالی های انجمن

last answers on forum
 1. هتل اسپینو مشهد

  82 مشاهده 0 پاسخ sinakarami
 2. هورا..........

  41 مشاهده 0 پاسخ 19azar
 3. مستمر

  50 مشاهده 1 پاسخ zarin
 4. پیشنهاد برای انجمن

  73 مشاهده 6 پاسخ maryaam
 5. نظرتون درمورد همچین تاپیکی ؟

  52 مشاهده 1 پاسخ maryaam
 6. نمونه سوالات فیزیک

  225 مشاهده 4 پاسخ sinakarami
 7. speaking

  33 مشاهده 0 پاسخ fajadidi
 8. عشق و عاشقی

  106 مشاهده 6 پاسخ kimia
 9. برنامه هاتون چیه؟؟؟

  74 مشاهده 6 پاسخ maryaam
 10. کنکور98

  85 مشاهده 6 پاسخ alireza
یک میلیون دانش آموز انتخاب رشته کردند
خلاصه داستان :

 

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه گفت : برای اولین بار پس از اجرای نظام جدید آموزشی دانش آموزان پایه نهم در دوره متوسطه اول اقدام به انتخاب رشته می كنند تا در دوره دوم متوسطه در رشته مورد نظر ادامه تحصیل دهند.

 كار اجرایی آشنایی دانش آموزان پایه نهم دوره اول متوسطه با انواع رشته های تحصیلی و انتخاب رشته آگاهانه بر اساس وضعیت تحصیلی ، علایق فردی ، جایگاه مشاغل ، نیازهای شغلی جامعه ، كارآفرینی و تضمین شغل آینده با تحصیل در رشته های مهارتی از 6 ماه قبل در مدارس كشور آغاز شده .

وي با اشاره به برنامه ریزی طرح های آموزشی - توجیهی با موضوع انتخاب رشته صحیح در این وزارتخانه گفت : برای آگاهی مشاوران از وضعیت تغیرات صورت گرفته در فرآیند هدایت تحصیلی ویژه دانش آموزان پایه نهم برای مشاوران در مدارس نیز به منظور هدایت صحیح دانش آموزان در انتخاب رشته ، دوره های آموزشی - تخصصی منطقه ای و استانی برگزار شد.

زرافشان خاطر نشان کرد : فرایند انتخاب رشته یك دوره تخصصی است كه دانش آموزان باید با برخورداری از اطلاعات كامل ، اقدام به انتخاب رشته تحصیلی برای ورود به دوره دوم متوسطه كنند.

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش با اشاره به انواع رشته های تحصیلی دربخش نظری ، فنی حرفه ای و كاردانش یادآور شد: مشاوران مدارس با برگزاری دوره های آموزشی با عنوان انتخاب رشته آگاهانه اطلاعات لازم در خصوص ظرفیت و جایگاه هر رشته تحصیلی با زیر مجموعه های شغلی را در اختیار دانش آموزان و اولیای آنان قرار دادند.

وي بیان كرد: یكی از درس های پایه نهم در دوره متوسطه اول درس پروژه می باشد كه در این درس دانش آموز با برخورداری از راهنمایی مشاور مدرسه و معلم مراحل تحقیق در مورد یك رشته تحصیلی كه با علاقه و وضعیت درسی او نزدیكتر باشد را انتخاب می كند.

زرافشان ادامه داد: در این درس دانش آموزان اقدام به فعالیت تحقیقاتی در خصوص آن رشته تحصیلی می كنند و اطلاعات جمع آوری شده را نیز در قالب لوح فشرده ، یك مقاله انتخاب رشته یا شغلی ، برپایی نمایشگاه مشاغل و كنفرانس در اختیار سایر دانش آموزان پایه نهم آن مدرسه قرار می دهند.

وی یكی از راه های اصلی كاهش نرخ بیكاری و پیشگیری از بیكاری در آینده ای نه چندان دور در جامعه را ادامه تحصیل دانش آموزان در رشته های فنی حرفه ای و كاردانش خواند و گفت: در حال حاضر جامعه دررشته های نظری نیاز به نیروی تحصیل كرده ندارد زیرا علت اصلی نیروهای بیكار به علت ادامه تحصیل در رشته های نظری و كم توجهی به رشته های مهارتی - فنی تشكیل می دهد.

در گذشته تمایل دانش آموزان به رشته های فنی حرفه ای و كاردانش كم بود اما در سال تحصیلی 95-94 ورودی دانش اموزان كشور به این رشته ها 8/38 بوده كه پیش بینی می كنیم در سال تحصیلی جدید تمایل دانش آموزان برای ادامه تحصیل در رشته های مهارتی به مرز 46 درصد برسد.

ایشان افزود : یكی از راه هاي تحقق اقنصاد مقاومتی در ایران اسلامی گسترش رشته های فنی حرفه ای و كاردانش در راستای ادامه تحصیل دانش آموزان در این رشته ها با هدف ایجاد بازار كار ، گسترش فرهنگ كار آفرینی ، كسب مهارت های فنی در رشته های مختلف شغلی و پیشگیری از بیكاری در جامعه است كه این مهم نیاز به انتخاب رشته آگاهانه ازسوی دانش آموزان با بهره گیری از توصیه های مشاوران تحصیلی و والدین دارد.

در سال آینده با وبلاگ پایه دهم ( سکوی دهم ) همراه باشید ( تمامی نمونه سوالات و درس نامه های پایه دهم در این سایت قرار میگیرد )


توضیحات / دانلود گزارش کد : 35

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان